Filmy

Serce Lodu - Fabularna Gra Książkowa

https://youtu.be/n8RtIYE8998

Serce Lodu - Fabularna Gra Książkowa

https://youtu.be/nsFEdKyeGVI


Serce Lodu - informacje prasowe

Po niezwykle udanej kampanii Tkaczy Burz wydawnictwo Other Worlds Gamebooks zapowiada kampanię kolejnej gry ksiązkowej.

Serce Lodu to książkowa gra paragrafowa przeznaczona dla jednej osoby, której fabuła toczy się w dystopijnym świecie przyszłości po katastrofie klimatycznej. Wciel się w jedną z siedmiu postaci, lub dowolnie skomponuj umiejętności oraz ekwipunek i wyrusz na zamarzniętą Saharę, aby odnaleźć Serce Mocy - tajemniczy artefakt, o który rywalizują wpływowi i niebezpieczni ludzie. Pokonaj przeciwności na swej drodze. Ścigaj się z bezwzględnymi konkurentami, aby zdobyć ostateczną nagrodę.

Gra Książkowa

Serce Lodu to jednoosobowa gra w formie książki, w której to ty decydujesz o tym, co stanie się za chwilę. Każdy jej paragraf (jest ich ponad 450) na końcu odsyła cię do kolejnego, oznaczonego innym numerem. Często do wyboru masz kilka opcji dalszego rozwoju historii i w zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz, tak dalej potoczy się fabuła. “Serce Lodu” debiutuje po raz pierwszy na polskim rynku, we wzbogaconej i rozszerzonej o dodatkowe elementy szacie graficznej.

Dystopijny świat Serca Lodu

W XXIII wieku Ziemia znajduje się na granicy nowej epoki lodowcowej. Po tym, jak system kontroli klimatu GAIA uległ zniszczeniu, większa część planety zamieniła się w lodowe pustkowie. Katastrofa spowodowała globalny kryzys, wojny i głód, w wyniku których populacja Ziemi skurczyła się do kilku milionów ludzi, zamieszkujących nieliczne enklawy, odseparowane od siebie niebezpiecznymi pustkowiami.

To właśnie w tym podupadłym, bezwzględnym, skutym lodem świecie, w rejonie enklawy Venis, rozpoczyna się twoja przygoda. Jako jeden z niewielu odbierasz transmisję od Gai i decydujesz się wyruszyć na wyprawę, która może zmienić losy świata.

Zakończenie tej historii zależy tylko od Twoich wyborów.

Autor

Autorem gry jest Dave Morris, uznany twórca takich światowych hitów paragrafowych jak “Fabled Lands”, "Blood Sword" czy "Dragon Warriors".

David John Morris urodził się 19 marca 1957 roku. W 1979 roku ukończył fizykę na uniwersytecie w Oxfordzie. Jest jednym z czołowych światowych twórców gier paragrafowych. Od 1985 roku opublikowano kilkadziesiąt gier jego autorstwa. "Serce Lodu" jest uznawane za jedną z jego najlepszych książek.

Gra ilustrowana jest klimatycznymi rysunkami Russa Nicholsona, autora oryginalnych rysunków do “Czarnoksiężnika z Ognistej Góry” oraz innych książek z serii Fighting Fantasy, jak również suplementów do gier RPG “D&D” oraz “Warhammer”.

Na język polski grę przełożył Paweł Dziemski, autor wydanej dzięki kampanii na portalu wspieram.to gry paragrafowej “Tkacze Burz”.

Links

Strona projektu: http://sercelodu.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/sercelodu
Kampania: http://wspieram.to